24 wrz 2014

Biegam najwidoczniej

Otóż. Od miesiąca mamy coś nowego, świeżutkiego i, rzecz jasna, oprotestowanego.
Nowe prawo! (Jeaaaa!) Ustawa nowelizująca ustawę, ustawę, ustawę, ustawę, ust...
Czyli że trzeba mieć coś odblaskowego, jeśli po zmroku przemierza się mroki terenu niezabudowanego, żeby samochód widział i nie rozjechał. Bo idzie takie, ubrane na czarno, czarną drogą w czarną noc. Kierowca rozjeżdża i potem jest płacz.
Całe mnóstwo ludzi w momencie, kiedy przeczytało, że (zakładając, że będą szli skrajem drogi gdzieś na końcu świata, na przykład w okolicy mojego domu) będzie musiało zakupić coś świecącego, podniosło krzyk. Bo jak to możliwe, jakim prawem ktokolwiek myśli, że może narzucać coś takiego? To już nie jest wolny kraj! Inni z kolei zaczęli prychać, że jak to, dlaczego niby to prawo będzie decydować o tym, czy trzeba... Przecież każdy ma zdrowy rozsądek...
Zdrowy rozsądek, tak?
No to przyznawać się, kto wcześniej nosił odblaski, ot tak na co dzień?
Ups. Ja nie.
Ale na treningach to już coś innego.
Jako że ciemności zaskakują mnie ostatnio coraz częściej w trakcie treningów, postanowiłam zebrać moje sposoby na widoczne bieganie po wiejskich górkach i dolinach z nieoświetlonymi drogami. Podejrzewam, że na obszarach podmiejskich też mogą się sprawdzić. W miastach też. Bo zawsze trzeba dbać, żeby wszyscy widzieli, że się biega i żeby mogli należycie się zachwycić i docenić.


 • Opaski Kuby Rozpruwacza - małe, świecące, samozwijające. Potrafią tak ekstremalnie obetrzeć, że po pierwszym razie, który miał miejsce jakieś dwa lata temu, wciąż mam najprawdziwsze dziury w nogach. Ale dobre! Zahartują każdego mięczaka i zrobią z niego drogobiegowego starego wyjadacza, któremu pot, krew i łzy (ewentualnie połączenie wszystkich trzech) nie są obce! Trzeba je tylko rozprostować, przyłożyć do kończyny i pozwolić im udusić, zatrzymać krążenie, wpić się w skórę!


 • Świecąca folia samoprzylepna - patent moje mamy z czasów, zanim zdobyłam artylerię ciężką, o której za chwilę. Można w sklepach papierniczych kupić folię, która jest  stworzona właśnie do tworzenia super ekstra spersonalizowanych odblasków. Wycina się taką maczetkę malutką, nakleja na łydce od tyłu i już wszyscy wiedzą, kto biegnie.

Foto: sklepreklamowy

 • Koszulki - oczojebki. Tutaj ma miejsce pięć minut koszulek marki Night Runners. Bo czy może być coś bardziej przeznaczonego do biegania w nocy, niż nightrunnersowe sukmanki?

 • Ciężka artyleria - kamizelka pana Ryśka - z góry przepraszam panów Ryśków, którzy mogliby pomyśleć, że to w jakikolwiek sposób ich obraża. W żadnym razie. Potrzebowałam tylko męskiego imienia, bo takie koszulki kupuje się w Castoramie, w dziale remontowym. (Teraz znowu zostanę osądzona o seksizm. Nie wybrnę, więc brnę dalej.) Ja moja zakupiłam późną jesienią zeszłego roku, kiedy po kilku drogowych przygodach zaczęłam poważnie martwić się o swoje życie i zdrowie w wypadku biegów po godzinie 15:30. Opłaca się, kosztuje niewiele, a wielu może uratować.

 • Propozycja dla zdeterminowanych, ewentualnie walczących z nocą polarną. EN ER CE!  Można zrobić sukienkę, pelerynę albo kokardę do włosów. I nie trzeba nic dodawać.
Tu panowie z Chudego Wawrzyńca w sukienkach.
Foto: sklep Napieraj.

Koniec. Może komuś się przyda?

6 komentarzy:

 1. Bezpieczeństwo ponad wszytsko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesli kiedys zmusze sie do biegania, to bardzo przydatne rady!;p

  OdpowiedzUsuń
 3. odnośnie tej kamizelki to mi się pan rysiek od razu skojarzył z pewnym konkretnym panem ryśkiem m.

  ja się jaram angry birdsami odblaskowymi http://www.biedronka.pl/pl/product,id,2626,name,odblaski-angry-birds-lub-sowy
  muszę sobie takiego czerwonego sprawić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale super! W dodatku z klipsem, można przypiąć do ubrań!

   Usuń
 4. W kamizelce Pana Ryśka wyglądasz bardzo stylowo : )))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aajajajajaj :D Dziękuję bardzo! To była ciężka decyzja - wybrać żółtą czy pomarańczową.

   Usuń

Hej hej :) Pięknie dziękuję za każdy komentarzyk! Postaram się wpaść z rewizytą!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...